Galeria rok szkolny 2018/2019

     Po dwudziestu latach wspólnej pracy w gimnazjum Pożegnanie Koleżanek i Kolegów pragniemy otulić słowami piosenki nienostalgicznej i niełzawej, ale pełnej nadziei i wiary, że nowe drogi i wyzwania są jeszcze piękniejsze, bo nieznane i niezbadane. Warto zaufać przyszłości, zwłaszcza tej, którą można zobaczyć w niewinnych oczach dzieci, które spotkamy w innych szkołach, już nie w Naszym gimnazjum. Ich blask jest wszędzie taki sam, bez względu na to, gdzie go spotkamy. Tekst brzmi:

„Zaufaj sobie i leć!
Nie bój się tańczyć na szkle
Zapytaj siebie jak żyć, czy tu być,
Co tu mieć, czego w życiu chcesz
[Czego w życiu chcesz]
Zaufaj sobie i leć!
By znaleźć swoje światło we mgle
Nie obawiaj się bać, kochać świat
Umiesz sam obrać szlak
Życie to ciągły test”

     W gimnazjum zdaliśmy wiele testów, te najważniejsze były z przyjaźni, szacunku, lojalności i odpowiedzialności. Pragnienie było wspólne, zdać je najlepiej, jak potrafimy. Walczyliśmy i nie poddawaliśmy się. Bliskie nam były słowa Alberta Camusa – „Sama walka w drodze na szczyty wystarcza, aby napełnić serce człowieka”. Napełniała nam serca szczęściem. Żegnając wszystkich absolwentów, którzy ukończyli Nasze gimnazjum, pragniemy podkreślić, że cieszymy się z każdego ich sukcesu, bo był to test również dla nas – nauczycieli.

     Dziś obieramy nowe szlaki i zadania, życzymy sobie szczęścia, a tym, co nas wzmocni niech będzie siła płynąca z doświadczenia, którego nabraliśmy, będąc razem i więzi, które nas połączyły. Każde nowe wyzwanie obarczone jest lękiem, przecież przed każdym testem, egzaminem czy nawet spotkaniem nieznajomego jest on obecny. Powiedzmy więc sobie – „Nie obawiajmy się bać, kochajmy świat” – Lećmy! Tym słowem pożegnajmy się bliscy przyjaciele, wszyscy obecni kiedyś i dziś.

Żegnaj Gimnazjum…

 Afromental "Zaufaj"