Szkoła
Nasi uczniowie pilnie się uczą
Po nauce odpoczywają na szkolnych wycieczkach

24 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnej Górnej odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, który był realizowany przez policjantów dąbrowskiej „drogówki” podkom. Jacka Wójcika, sierż.szt. Pawła Stankiewicza, st.sierż. Adriana Wiatr oraz sierż.szt. Grzegorza Pułę przy współudziale Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Sam turniej był wieloetapowy i poprzez eliminacje szkolne oraz gminne zwycięskie drużyny awansowały do finału powiatowego. Finał składał się z  dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ponadto wiedzą i umiejętnościami praktycznymi udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.

W finale udział wzięło 6 drużyn w kategorii szkól podstawowych oraz 5 drużyn w kategorii gimnazjów.

Nagrody  dla uczestników turnieju wręczali: nadkom. Mirosław Strach Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Dariusz Węglowski Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej, Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Wicestarosta Powiatu Marek Kopia  oraz przedstawiciel Kuratosium Oświaty. 

  • W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej;

II miejsce – Gimnazjum w Szczucinie;

III miejsce – Gimnazjum w Oleśnie;

IV miejsce – Gimnazjum w Gręboszowie;

V miejsce – Gimnazjum w Radgoszczy.

Źródło artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Galeria

Licznik wizyt

272964
DzisiajDzisiaj40
TydzieńTydzień197
MiesiącMiesiąc991
Gości 4

Login Form

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa