Szkoła
Nasi uczniowie pilnie się uczą
Po nauce odpoczywają na szkolnych wycieczkach

Bezpieczne  wakacje – zasady

Wakacje to czas zabawy i miłych wrażeń.  Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie  zapomnijmy jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły – to bardzo dobrze. Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i  zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały humor i piękną opaleniznę.

BEZPIECZNA KĄPIEL

Tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem. W wodzie zachowuj się ostrożnie i nie utrudniaj kąpieli innym. Zapoznaj się  z regulaminem i przestrzegaj go.  
NIGDY NIE SKACZ DO WODY W MIEJSCACH NIEROZPOZNANYCH!!!

Brak opieki dorosłych, brawura, alkohol, głupie zabawy – oto dlaczego co roku w okresie wakacji setki młodych ludzi trafia na wózki inwalidzkie.  

      KORZYSTAJ Z UMIAREM ZE SŁOŃCA

Odsłonięte części ciała powinny być chronione przez kremy zawierające filtry.  Zrezygnuj z opalania w godzinach największego działania słońca tj. pomiędzy godz. 10,00 – 14,00. Chroń oczy i głowę przed promieniami UV.
 REGULARNIE PIJ DUŻE ILOŚCI PŁYNÓW!!!

Nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych może wywołać objawy niepożądane tj. – poparzenia słoneczne – udar słoneczny.

PAMIĘTAJ!

Podczas upałów występuje zawsze zwiększone zagrożenie przeciwpożarowe – przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach, ścierniskach ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ  OSTROŻNOŚĆ – staraj się nie zaprószyć ognia.

NIE zbliżaj się do obcego psa ani innego dzikiego zwierzęcia – nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego. Pogryzienia są niebezpieczne ze względu na ogromne ryzyko zagrożenia. Szczególnie groźne jest zagrożenie wścieklizną. Każda osoba  ugryziona przez zwierzę powinna zgłosić się do lekarza.

 PAMIĘTAJ!

Podczas wypadów leśnych, przebywania obok stawów, rzek, łąk – uważaj na KLESZCZE. Należy nosić w lesie odpowiednią odzież zakrywającą jak najwięcej części ciała, dokładnie obejrzeć całe ciało oraz przejrzeć ubranie po powrocie. W razie ukłucia należy natychmiast usunąć kleszcza. Jeśli pojawi się wokół miejsca ukąszenia choćby niewielki odczyn zapalny – należy zgłosić się do lekarza.

PRZESTRZEGAJ  PODSTAWOWYCH ZASAD HIGIENY
 PODCZAS SPORZĄDZANIA  POSIŁKÓW

Dokładnie myj ręce przed posiłkiem, czy po skorzystaniu z toalety.

W razie wystąpienia objawów chorobowych po spożyciu szkodliwego produktu
( nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, gorączka) natychmiast zgłoś się do LEKARZA

NA ZABAWY

Wybieraj miejsca bezpieczne oddalone od jezdni i wykopów.

MÓW RODZICOM  zawsze dokąd wychodzisz. Unikaj przygodnych znajomości – nie korzystaj z jazdy samochodem z nieznajomym.

 ZAPAMIĘTAJ NUMERY:

112 – Europejski numer alarmowy

997 – Policja

998 – Straż Pożarna

999 – Pogotowie Ratunkowe

Życzę udanych słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Marta Szczebak - pedagog

wakacje.gif

 

Galeria

Licznik wizyt

272964
DzisiajDzisiaj40
TydzieńTydzień197
MiesiącMiesiąc991
Gości 7

Login Form

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa